fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Dochodzenie odszkodowań Szczecin

Wypadek samochodowy to bardzo często nie tylko uszkodzenie auta czy straty na mieniu, ale nierzadko również ciągnące się miesiącami problemy ze zdrowiem i trudności w powrocie do pracy. W teorii oferowane przez ubezpieczycieli odszkodowania powinny w pełni pokryć koszty leczenia, napraw samochodu i zrekompensować okres niezdolności do pracy. Niestety, jak pokazuje doświadczenie życiowe, nie zawsze jest to takie proste, a większość poszkodowanych godzi się na zdecydowanie niższe świadczenia, niż przysługujące im według prawa. Podjęcie walki ma sens, gdyż w grę wchodzą często niemałe kwoty.

dochodzenie odszkodowań w Szczecinie

Dochodzenie odszkodowań Szczecin – droga przez mękę?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ubieganie się o należne przecież odszkodowania, prawie zawsze jest tak skomplikowane i trudne? Dlaczego ubezpieczyciele, zamiast pomagać Ci w szybkim zakończeniu sprawy, przeciągają ją w nieskończoność i domagają się coraz to nowych dowodów i dokumentów, a pod byle pretekstem spowalniają wypłatę środków? Wszystko rozbija się bowiem o pieniądze – firmy ubezpieczeniowe, jak wszystkie inne przedsiębiorstwa na rynku, powinny wykazywać się zyskiem z prowadzonej działalności. A przecież każde wypłacone odszkodowanie pomniejsza zyski netto i musi być zrekompensowane wpłatami od ubezpieczających się. Dlatego ofiarom wypadków maksymalnie utrudnia się życie, spowalnia wypłatę odszkodowań – aby na końcu zaproponować znacznie niższe od oczekiwanego odszkodowanie, na które zrezygnowana ofiara wypadku przystąpi. Taka strategia okazuje się bardzo skuteczna, a niektórzy poszkodowani otrzymują nawet o 80% zaniżone odszkodowanie.

Odszkodowania powypadkowe Szczecin – dlaczego tak trudno walczyć o nie samodzielnie?

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie z sukcesem walczyć o swoje odszkodowanie i otrzymać świadczenie, które zrekompensuje poniesione wydatki. Jednak w praktyce okazuje się to ogromnym wyzwaniem, a osoba, której przychodzi się mierzyć z ubezpieczycielem, może czuć się nieco przytłoczona. W końcu niewiele osób może pochwalić się dogłębną znajomością prawa i doświadczeniem w podobnych przypadkach, a stają naprzeciwko zespołu prawników, których głównym zadaniem jest skłonienie Cię do zaakceptowania niekorzystnego rozwiązania. Stąd właśnie biorą się kruczki prawne, trudne do dotrzymania terminy czy mnożące się wymagania, nawracające prośby o uzupełnienie dokumentacji czy znajdowanie nawet najdrobniejszych nieścisłości i wykorzystywanie ich do torpedowania całego procesu. Na szczęście, nie musisz polegać wyłącznie na swojej wiedzy, a do walki o odszkodowanie możesz zaangażować nas.

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Walka o odszkodowanie powypadkowe Szczecin – z fachowcami łatwiej

Jeśli więc masz jakiekolwiek problemy z uzyskaniem satysfakcjonującego odszkodowania Szczecin, nie jesteś w stanie zaakceptować absurdalnie niskich propozycji albo już wypłacono Ci zbyt niskie świadczenie, to wciąż masz bardzo szerokie pole do działania. Wystarczy, że skorzystasz z pomocy fachowców, aby zdecydowanie zwiększyć swoje szanse na uzyskanie godziwego odszkodowania. Dlaczego? Ponieważ zamiast samodzielnie zmagać się z doświadczonymi prawnikami, możesz liczyć na profesjonalistów, którzy staną po Twojej stronie. Np. w Pomoc Powypadkowa zapewniamy Ci kompleksowe wsparcie, na każdym etapie walki o odszkodowanie – począwszy od złożenia dokumentów, aż po ostateczne dopilnowanie, aby na Twoje konto trafiły należne Ci środki. Jeśli trzeba będzie, to będziemy reprezentować Cię w sądzie. Już sam fakt, że współpracujesz ze specjalistami, stawia Cię na uprzywilejowanej pozycji w starciu z ubezpieczycielami – nasze doświadczenia pokazują, że uzyskanie świadczenia trwa wówczas o wiele krócej i udaje się zyskać więcej. Nawet jeśli już otrzymałeś pieniądze, ale oceniasz, że było zbyt mało, to wciąż można się odwołać i ubiegać się o to, aby otrzymać odszkodowanie po wypadku w pełnej, należnej Ci wysokości. Jednak im wcześniej się do nas zgłosisz, tym łatwiej i szybciej zyskasz rekompensatę – dlatego zapraszamy Cię do współpracy od razu po zajściu zdarzenia. Gwarantujemy kompleksową i profesjonalna pomoc!