fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Zalanie domu odszkodowanie

Zalanie domu lub mieszkania może przytrafić się każdemu. I to niekoniecznie z naszej winy. Taka sytuacja może nastąpić w wyniku zalania przez sąsiada, błędu zarządcy nieruchomości czy wadliwego sprzętu, takiego jak pralka czy zmywarka. I to właśnie od przyczyny oraz winowajcy zalania będzie zależeć źródło odszkodowania za zniszczenia. Jeżeli zalał nas sąsiad, to właśnie jego polisa zostanie obciążona, ale jeśli wina leży po naszej stronie, wtedy kluczowe będzie to, czy mamy wykupioną polisę na wypadek takich sytuacji. W przypadku ważnego ubezpieczenia nie powinniśmy obawiać się, że nie otrzymamy pieniędzy. Zazwyczaj nawet podstawowe warianty polisy obejmują takie sytuacje, jak zalanie domu – warto więc zadbać o zabezpieczenie się na wszelki wypadek

Kiedy ubiegać się od odszkodowanie za zalanie domu?

Zawsze warto starać się o otrzymanie rekompensaty finansowej – nawet w przypadku niewielkich uszkodzeń, choćby zwykłego malowania ścian czy wymiany zepsutej pralki. Oczywiście im większe szkody, tym większa kwota zadośćuczynienia. W wielu przypadkach zalań, szczególnie jeśli źródło wycieku nie zostało od razu zlokalizowane i zneutralizowane, dom wymaga generalnego remontu, wymiany sprzętów, a często także wymiany rur. To kosztowne i czasochłonne zadania, co ubezpieczyciel musi uwzględnić przy wydawaniu decyzji i ustalaniu wysokości ubezpieczenia. W pierwszej chwili powinniśmy, w miarę możliwości, usunąć źródło zalania, tak by uniemożliwić powstanie kolejnych szkód. Gdy to się uda, w dalszej kolejności musimy ustalić, kto odpowiada za zaistniałą sytuację. Na tej podstawie możemy zgłosić szkodę do odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto udokumentować straty (np. na fotografii lub przez wezwanie odpowiednich służb, które sporządzą protokół).

naprawa mieszkania po zalaniu

Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie za mieszkanie?

Nie zawsze ubezpieczyciel zgadza się na wypłatę odszkodowania, zdarza się też, że proponuje zbyt niską kwotę, która może nie pokryć w całości kosztu naprawy szkody i renowacji mieszkania. Zaniżone odszkodowanie to dość powszechny problem, a koszty usunięcia zniszczeń mogą być naprawdę wysokie – w zależności od tego, jak duży był wyciek wody i jak szybko udało się go zahamować. Od decyzji ubezpieczyciela można się jednak odwoływać – samemu lub z pomocą profesjonalnych firm zajmujących się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań za mieszkanie. Jeśli nie masz czasu, siły i możliwości, by ubiegać się o odzyskanie zaniżonego odszkodowania za zalane mieszkanie, oddaj sprawy w dobre ręce – ręce specjalistów, którzy wiedzą, jak skutecznie walczyć o rekompensatę finansową.

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Dochodzenie odszkodowań za zalanie domu – profesjonalna pomoc

Jeśli szukasz wsparcia w kwestii dochodzenia odszkodowań za zalanie domu, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów: prawników, rzeczoznawców, lekarzy oraz byłych pracowników towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu możemy podejść dla tematu odszkodowań kompleksowo. Przeanalizujemy sprawę i zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązania, dzięki którym w Twoim imieniu będziemy dochodzić Twoich roszczeń. Zajmiemy się wszystkim, abyś Ty nie musiał się niczym martwić. Wiemy, jak stresującą sytuacją jest zalanie mieszkania czy domu – problemy oraz spory z ubezpieczalnią to ostatnie, czego w tej chwili potrzebujesz. Dlatego pozwól sobie pomóc i skontaktuj się z nami. Dołącz do grona setek zadowolonych klientów, którym pomogliśmy w przypadku dochodzenia odszkodowania za zalanie domu, i zapomnij o tym przykrym incydencie.