fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela AC

Jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania lub zakończy ubezpieczenie, czy wydał niekorzystną dla Ciebie decyzję, masz prawo się przed nią bronić. Możesz odwołać się od decyzji i zlecić jej rozpatrzenie przez stronę trzecią. Skontaktuj się z nami. Sprawdzimy decyzje ubezpieczycieli w sposób neutralny i niebiurokratyczny, zgodnie z obowiązującym prawem.
Ubezpieczyciele musi poinformować Cię, dlaczego odrzucił Twoje roszczenie lub zakończyli ubezpieczenie. Musi też poinformować Cię, jak możesz zakwestionować taką decyzję.

Twoje prawo do odwołania – odwołanie od przyznanego odszkodowania AC

Nie każdy powód, dla którego firma ubezpieczeniowa nie płaci, jest zrozumiały – i często może mieć negatywne skutki ekonomiczne dla ubezpieczonego. Osoby ubezpieczone mają wiele praw i możliwości prawnych w przypadku odmowy zapłaty.

Przy dobrym uzasadnieniu odwołania od decyzji ubezpieczyciela AC wciąż istnieje szansa na zaoszczędzenie pieniędzy, otrzymanie świadczeń lub uniknięcie konsekwencji prawnych.

Jak złożyć odwołanie od przyznanego odszkodowania?

W przypadku sporu konsumenci powinni najpierw skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem w celu uzyskania decyzji ubezpieczyciela. Następnie firmy odzyskujące odszkodowania – taka jak nasza – może pomóc Ci w rozwiązaniu tej sytuacji. Zadzwoń do nas i dowiedz się jak złożyć odwołanie od przyznanego odszkodowania i jakich dokumentów potrzebujesz. Przedstaw nam swoją sytuację, a pomożemy rozwiązać Ci Twój problem.

Rozpatrujemy każdą skargę, aby upewnić się, że jest ona uzasadniona.

odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Dlatego firmy ubezpieczeniowe nie płacą? AC – odwołanie od decyzji przyznanego odszkodowania

Kiedy firmy ubezpieczeniowe odmawiają zapłaty za szkody, może być wiele powodów. Jeśli ubezpieczony nie przestrzega wymogów prawnych lub szczególnych wymagań, firmy ubezpieczeniowe nie płacą.

Dodatkowe powody

Oprócz wymogów prawnych istnieją inne wymogi, które wszystkie firmy ubezpieczeniowe nakładają na posiadaczy polis. Firmy ubezpieczeniowe albo nie muszą płacić, jeśli ubezpieczeni je lekceważą, albo też mogą obniżyć świadczenia.

Taktyka opóźniania sprawy przez firmy ubezpieczeniowe – przyspieszamy ten proces – odwołanie od decyzji ubezpieczyciela AC

Firmy ubezpieczeniowe często nie płacą, mimo że szkoda została zgłoszona prawidłowo i na czas. Opóźniając czas rozpatrywania wniosku, firmy ubezpieczeniowe mają nadzieję, że ubezpieczający zrezygnuje.

W takim przypadku zwiększamy presję na firmę ubezpieczeniową, jeśli opóźnia sprawy związane z odszkodowaniem.

Za co ubezpieczenie nie płaci?

To, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zapłaci za szkodę, zależy nie tylko od taryfy i rodzaju ubezpieczenia, ale także od tego, jak powstała szkoda. Ubezpieczenie nie jest opłacane, jeśli celowo uszkodzisz własność. Nawet w przypadku rażącego niedbalstwa firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty lub zażądać zwrotu części kwoty szkody. Za co ubezpieczenie może odmówić wypłaty odszkodowania:

  • wypadki spowodowane rażącym niedbalstwem,
  • szkody spowodowane rażącym niedbalstwem,
  • szkody wyrządzone umyślnie.

Jeśli szkoda wystąpi, chociaż zdajesz sobie sprawę, że istnieje ryzyko, ale je ignorujesz i nie wywiązujesz się ze swojego obowiązku staranności, firma ubezpieczeniowa odmówi zapłaty za szkodę.