fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Zaniżone odszkodowanie z oc sprawcy

Zanim otrzymasz odszkodowanie, towarzystwo ubezpieczeniowe, do którego został skierowany wniosek o wypłatę pieniędzy, przeanalizuje sprawę i przedstawi odpowiednią wycenę. Brzmi w porządku, prawda? Jednak często w tym momencie zaczynają się schody, ponieważ w wielu przypadkach firma ubezpieczeniowa przedstawia zaniżoną wycenę odszkodowania. Firmy nieraz celowo zaniżają wysokość zaproponowanej kwoty i liczą na to, że dana propozycja usatysfakcjonuje poszkodowanego, że nie będzie odwoływał się od wydanej decyzji. W takich sytuacjach warto jednak dochodzić swoich racji i walczyć o odszkodowanie, które realnie pokryje poniesione straty i koszty związane z leczeniem oraz naprawą szkody. Gdy otrzymasz wycenę, z którą się nie zgadasz, reaguj – odwołaj się od decyzji ubezpieczyciela i udowodnij (na przykład z pomocą profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem odszkodowań), że zaoferowana kwota nie jest adekwatna do poniesionych strat i nie wystarczy na pokrycie kosztów naprawy lub leczenia uszczerbków na zdrowiu. To idealny moment na takie działanie.

Zaniżone odszkodowanie – czy po otrzymaniu pieniędzy można dochodzić swoich roszczeń?

Jeżeli nie odwołałeś się od decyzji ubezpieczyciela w momencie, kiedy przedstawił on niekorzystną dla Ciebie wycenę kosztów, a pieniądze z ubezpieczalni już wpłynęły na konto – nic straconego! W ciągu 3 lat od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego masz prawo się od niej odwołać. I to bez względu na to, że otrzymałeś już przyznane pieniądze, a o wypadku niemal już zapomniałeś. Jeśli zaniżone odszkodowanie nie pokryło wszystkich poniesionych przez Ciebie kosztów leczenia, rehabilitacji, naprawy uszkodzonych pojazdów i wszystkich innych szkód związanych z wypadkiem, możesz starać się o uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania. Jeżeli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, możemy Ci pomóc zawalczyć o swoje.

Zaniżone odszkodowanie z OC Sprawcy wypadku

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Jest na to rada

W przypadku odszkodowań z OC sprawcy sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wypadku. Choć może nieco gorzej, ponieważ w przypadku wyceny tego rodzaju szkody firmy ubezpieczeniowe mają duże pole manewru do cięcia kosztów – przynajmniej na papierze. W rzeczywistości sprawa może wyglądać zgoła inaczej, a wyliczenia ubezpieczalni nieraz mają się nijak do rzeczywistych kosztów naprawy pojazdu oraz leczenia. Firmy ubezpieczeniowe często podają w kosztorysach uśrednione ceny, a to oznacza, że często nieadekwatne do realiów kosztów napraw w warsztatach samochodowych w dużych miastach. Innym powszechnym trikiem ubezpieczycieli jest podawanie cen zamienników, mimo że towarzystwo ubezpieczeniowe nie powinno tego robić – odszkodowanie musi wystarczyć na pokrycie kosztów wymiany i naprawy pojazdu na oryginalnych częściach. Jeżeli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zawalczyć o to, co Ci się należy.

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy – kto udzieli nam pomocy ?

Pomocy zakresie odszkodowań powypadkowych i dochodzenia roszczeń związanych z zaniżonym odszkodowaniem udzielają firmy zajmujące się odszkodowaniami powypadkowymi . Dzięki wsparciu ze strony doświadczonych osób, które znają temat ubezpieczeń od podszewki, można walczyć wyższą kwotę niż zaniżone odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela. Nie warto się poddawać, jeśli wiemy, że potraktowano nas niesprawiedliwie. Zapraszamy do kontaktu. Naszą firmę tworzy zespół doświadczonych ekspertów – prawników, rzeczoznawców, lekarzy oraz byłych pracowników towarzystw ubezpieczeniowych – dlatego doskonale wiemy, jakie kroki podjąć, by osiągnąć jak najlepsze efekty w Twojej sprawie. Zaniżona wycena odszkodowania lub zaniżone odszkodowanie nie musi oznaczać porażki. Wiemy, jak wiele stresu może wiązać się wypadkiem oraz wszystkimi formalnościami dotyczącymi uzyskania odszkodowania. Pomożemy Ci w odzyskaniu należnych pieniędzy.