fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Odmowa wypłaty odszkodowania za pożar

Jaki jest typowy powód, dla którego firma ubezpieczeniowa nie chce płacić za szkody pożarowe? Czy przytrafiła się Tobie odmowa wypłaty odszkodowania za pożar? Co zrobić, jeśli firma ubezpieczeniowa odmówi pokrycia szkód powstałych po pożarze?
Często zdarza się, że ubezpieczenie mienia domowego i ubezpieczenie budynku odmawia pokrycia szkód spowodowanych przez pożar. Dzięki naszej sieci eksperckiej i prawników specjalistów wspieramy Cię w dochodzeniu roszczeń. Dowiedz się więcej razem z nami.

Ubezpieczenie nie chce płacić za szkody pożarowe lub tylko częściowo? Odmowa wypłaty odszkodowania za pożar

Jakby nie było wystarczająco źle, gdyby Twoje własne cztery ściany zostały uszkodzone lub nawet całkowicie zniszczone przez pożar. Obrażenia od ognia mogą być różne. I z różnymi przyczynami i wariantami, np. pożar kabla i tlący się pożar / tlący się pożar, a także wynik uszkodzeń spowodowanych przez przypalenie. W zależności od przyczyny i przedmiotu szkody, w odniesieniu do przestrzeni mieszkalnej obowiązuje ubezpieczenie mienia domowego i/lub ubezpieczenie budynków mieszkalnych.

Ubezpieczenie mienia domowego odpowiada za odszkodowanie za przedmioty ruchome znajdujące się w mieszkaniu i przestrzeni mieszkalnej, czyli tzw. mogą to być meble, luźne dywany, odzież, telewizor i inne urządzenia elektroniczne. Ewentualnie rower i kosiarka w szopie. Ostatecznie wszystko, co – zgodnie z zasadą praktyczną – wypadłoby z domu, gdybyś wywrócił dom do góry nogami i potrząsnął nim.

Wspieramy Cię w skutecznym załatwieniu roszczeń i w załatwieniu odszkodowania po pożarze budynku:

  • obiektywne i uczciwe porady
  • ogólnopolska likwidacja szkód
  • niezależni i wykwalifikowani eksperci

Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną konsultację – odzyskiwanie odszkodowań Warszawa.

Ubezpieczenie budynku natomiast ma rekompensować szkody (w tym przypadku szkody pożarowe) powstałe w przypadku pożaru na ścianach i elementach mocno do nich przytwierdzonych, np. okna, drzwi, dach itp. – tak dalece tak jasne, tak (pozornie) proste.

wypłata odszkodowania pożar budynku

Kłopoty z odszkodowaniem po pożarze budynku – ubezpieczeniowymi za szkody pożarowe

Niestety w praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o odszkodowanie za szkody powstałe w wyniku pożaru po pożarach domów i mieszkań. W mediach pełno jest doniesień o problemach ubezpieczonych z ubezpieczeniem od pożaru (lub ubezpieczeniem mieszkania i/lub budynku). Nagłówki takie jak „Dom zniszczony: Dlaczego ubezpieczenie nie płaci?!” pokazują, jak ciężko poszkodowani często muszą walczyć o swoje odszkodowanie. My działamy właśnie w takich kwestiach!

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Odszkodowanie po pożarze budynku – dlaczego się opóźnia lub przeciąga?

Nie zawsze są złe intencje lub metody ze strony firm ubezpieczeniowych, aby opóźniać lub nawet całkowicie odmawiać zaspokojenia roszczeń. Ochrona ubezpieczeniowa jest często niekompletna lub ubezpieczający popełniają błędy formalne i inne nieostrożności w przypadku roszczenia, co zagraża pełnej wypłacie odszkodowania. Zaczyna się to od błędów w zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela (zgłoszenie szkody pożarowej). Ustalenie wartości szkody przez rzeczoznawców często jest po prostu czasochłonne. Ubezpieczenie mienia wysyła rzeczoznawcę od uszkodzeń mienia. Ubezpieczenie budynków wysyła rzeczoznawcę budowlanego. Wyniki ich pracy należy obejrzeć przed wydaniem przez towarzystwo ubezpieczeniowe zezwolenia na prace porządkowo-remontowe. Cała logistyka i administracja stojąca za tym, praca związana z koordynacją i komunikacją, koordynacja między ekspertami, ubezpieczycielami i rzemieślnikami – wszystko to doprowadza wiele ofiar pożaru do szaleństwa do wyczerpania.

Co więc zrobić w przypadku problemów z likwidacją szkód po pożarze? Odszkodowanie po pożarze budynku – Warszawa

Skontaktuj się z nami – specjalizujemy się w pomocy w rozliczaniu szkód pożarowych z tytułu ubezpieczenia mieszkań i budynków. Rozpoczyna się to od prawidłowego i przemyślanego protokołu szkody, wraz z dokumentacją szkód wyrządzonych przez pożar.

Odmowa wypłaty odszkodowania za pożar – co wtedy? Skontaktuj się z nami

Dzięki konkretnemu określeniu wartości szkody na podstawie ekspertyzy, dzięki której otrzymasz możliwie najpełniejsze i sprawiedliwe odszkodowanie. Zajmujemy się wszelką komunikacją z ubezpieczycielem, czy to pisemną, czy telefoniczną. Egzekwujemy Twoje żądania i roszczenia wobec firmy ubezpieczeniowej lub towarzystw ubezpieczeniowych i uzyskujemy zgodę na usunięcie szkody / naprawienie szkody.