fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Podatek – cesja wierzytelności

W obecnym systemie prawnym za ugruntowany uznać należy pogląd, iż Zwolnione z opodatkowania są jedynie kwoty otrzymane z tytułu ubezpieczenia wypłacone bezpośrednio przez ubezpieczyciela, zaś kwota uzyskana na drodze cesji wierzytelności wymaga już zapłaty podatku dochodowego i wystawienia przez Cesjonariusza PIT-11. Ponadto należy również uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych.

Znakomita większość firm na rynku odszkodowań, prowadząca działalność zbliżoną do naszej nie informuje swoich klientów o konieczności uiszczania podatku dochodowego oraz nie wystawia im stosownego PIT’u. Wypłacają oni swym Klientom kwoty brutto co sprawia, iż w oczach Klienta dana propozycja może się wydawać korzystniejsza niż złożona przez uczciwy podmiot.

Pomoc Powypadkowa wypłaca każdemu Klientowi kwotę netto, wysyła stosowny PIT oraz opłaca za Klienta podatek dochodowy oraz od czynności cywilnoprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi Klienci nie muszą obawiać się kontroli organów podatkowych i związanych z tym kar.

Jako profesjonalny uczestnik rynku odszkodowań Pomoc Powypadkowa za nadrzędny cel stawia sobie transparentne działania wobec sowich Klientów. Dlatego nigdy nie oferujemy kwoty dopłaty w kwocie brutto, a całość wypłacanych przez nas pieniędzy stanowi własność Klienta, który może nimi dowolnie dysponować.

Zależy nam również na maksymalnym odciążeniu naszych Klientów od wszelkich formalności i dlatego właśnie to my odprowadzamy stosowny podatek. Nasi Klienci muszą jedynie we właściwym czasie złożyć przesłany przez nas PIT do swojego Urzędu Skarbowego.

Facebook
Twitter
LinkedIn