fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Dlaczego w pierwszej kolejności warto przyjść do nas zamiast do ubezpieczyciela?

Wiele osób żyje w przekonaniu, iż postępowanie likwidacyjne przed ubezpieczycielem ogranicza się do zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi i przesłania dokumentów co winno skutkować przyznaniem godnego odszkodowania. Niestety w praktyce działanie takie zmierza do uzyskania bardzo niskiej wypłaty, która w żaden sposób nie kompensuje doznanej krzywdy. Z naszego doświadczenia wynika, iż niezależnie od doznanej szkody towarzystwa ubezpieczeń obecnie ograniczają się do wypłaty kwoty 500 zł lub 800 zł z jednoczesną propozycją ugody. Może się wydawać, iż dochodzenie roszczeń jest wciąż możliwe na drodze sądowej, co do zasady jest prawdą, jednakże mniejsza kwota bezsporna wiąże się z większym żądaniem pozwu, a tym samym z większymi kosztami procesu.

W zupełnie innej sytuacji są nasi Klienci, którzy przed kontaktem z ubezpieczalnią postanowili wpierw skorzystać z naszych usług i zlecili nam przeprowadzenie postępowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem. Ostatnie przykłady z naszej praktyki jasno pokazują, iż ubezpieczyciele widząc, iż osoba poszkodowana jest reprezentowana przez profesjonalny podmiot taki jak nasza firma uznają roszczenia w wyższych kwotach. W ubiegłym miesiącu zgłaszaliśmy dwie szkody naszych Klientów, jedna poległą na naderwaniu ścięgien w obrębie barku oraz zwichnięciu barku, druga na złamanym przedramieniu. Obydwie szkody powstały w kolizjach samochodowych.

Dla Klienta z obrażeniami w obrębie barku udało nam się uzyskać wypłatę na poziomie 5.000 zł w toku procesu likwidacji. Już na pierwszy rzut oka widać, iż jest to ok. 10 razy więcej, a niżeli Klient uzyskałby zgłaszając szkodę samodzielnie. Tą sprawę zakończyliśmy już również na etapie procesu sądowego, gdzie nasz Mocodawca zgodził się na wynegocjowane przez nas warunki ugody.
Klientka, która na skutek kolizji doznała złamania kości przedramienia w wyniku naszych działań otrzymała zadośćuczynienie na poziomie 10.000 zł. W tej sprawie również wystąpiliśmy już na drogę postępowania sądowego i zamierzamy uzyskać dla naszej Klientki wielokrotność kwoty bezspornej.

To, iż ubezpieczyciele płacą więcej na skutek naszych działań, a niżeli gdy Klienci wnoszą roszczenie samodzielnie wynika najprawdopodobniej z faktu, iż ubezpieczyciel widząc pismo z kancelarii odszkodowawczej wie, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Wyższa wypłata zmniejsza roszczenie w pozwie, odsetki oraz niejednokrotnie zmniejsza koszty zastępstwa procesowego. Dlatego mocno zachęcamy do współpracy z nami od początku i do nie podejmowania samodzielnych działań w starciu z ubezpieczycielem.

Facebook
Twitter
LinkedIn