fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU w sprawie odszkodowania

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU odszkodowanie

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, zaniżone zadośćuczynienie, odmowa wypłaty odszkodowania, zaniżone koszty naprawy uszkodzonego mienia – to bardzo częste problemy, z którym zmaga się wiele osób poszkodowanych na przykład w wypadkach. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj starają się ustalić jak najniższą kwotę odszkodowania, a może się okazać, że będzie ona niewystarczająca na pokrycie wszystkich kosztów naprawy czy wymiany części oraz leczenia (w przypadku uszczerbku na zdrowiu). Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w takich sprawach – pomagamy osobom poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń. Doskonale wiemy, jak postępować, ponieważ nasz zespół składa się z rzeczoznawców, prawników, lekarzy oraz byłych pracowników towarzystw ubezpieczeniowych. Kompleksowe potraktowanie tematu odszkodowań, wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy to nasze największe atuty, dzięki którym pomogliśmy już setkom osób.

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy da się odzyskać!

Na szczęście na odzyskanie zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy są sprawdzone sposoby! Bez względu na to, czy uczestniczyłeś w wypadku jako kierowca, czy jako pasażer, jeśli poniosłeś jakiekolwiek szkody, należy Ci się rekompensata. Jeżeli szukasz pomocy w odzyskaniu zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy, skontaktuj się z nami – przeanalizujemy Twoją sprawę, zweryfikujemy możliwości dochodzenia roszczeń i pokryjemy koszty związane z procesem. Pomożemy Ci we wszystkim na każdym etapie. To pozwoli Ci zaoszczędzić masę nerwów i czasu – zajmiesz się swoim zdrowiem, a my zajmiemy się formalnościami.

Kiedy możesz odwołać się od zaniżonego odszkodowania PZU z OC sprawcy?

Nie martw się, na dochodzenie swoich roszczeń masz naprawdę sporo czasu. Zgodnie z kodeksem cywilnym roszczenie przedawnia się dopiero po 3 latach – przed upływem tego terminu możesz w dowolnym momencie odwołać się od niesatysfakcjonującej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Jednak jeżeli szkoda powstała w wyniku czynu niedozwolonego lub przestępstwa, okres ten jest jeszcze dłuższy – odpowiednio 10 i 20 lat od momentu, w którym osoba poszkodowana dowiedziała się o decyzji ubezpieczalni.

 

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU w sprawie odszkodowania?

Zadzwoń po darmową poradę  730 789 730

Jakie informacje należy zawrzeć w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela? Przede wszystkim dane osoby pokrzywdzonej oraz wszystkie dane dotyczące ubezpieczenia, które mogą być przydatne w tej konkretnej sprawie, czyli numer szkody, numer polisy oraz numer decyzji. Niezbędne jest również uzasadnienie, w którym warto zawrzeć wszystko, co może zadziałać na Twoją korzyść. Doskonale sprawdzą się ekspertyzy rzeczoznawców, informacje o cenach naprawy oraz części zamiennych, a także faktury i rachunki, które wskażą, że kwota zaoferowana przez ubezpieczyciela jest niewystarczająca, by pokryć wszystkie koszty. Odwołanie możesz złożyć pisemnie – drogą listowną lub elektroniczną – a także ustnie, na przykład podczas rozmowy z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel ma standardowo 30 lub 60 dni (w zależności od stopnia skomplikowania sprawy) na podjęcie decyzji. Jeżeli z jakichś powodów potrzebuje więcej czasu, może wydłużyć ten okres, ale taki ruch musi zostać wyprzedzony odpowiednią informacją dla poszkodowanego. Jeśli chcesz skluczenie napisać odwołanie od decyzji PZU skontaktuj się z nami mamy w tym spore doświadczenie i wysokie dopłaty.

Czy ubezpieczyciel PZU może odrzucić odwołanie od zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy?

Niestety tak. Jednak nie oznacza to, że sprawa jest przegrana. W dalszym kroku można zwrócić się do Rzecznika Finansowego, zdecydować się na mediację, a nawet wystąpić do sądu. Aby zminimalizować ryzyko odmowy ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która wesprze Cię w całym procesie i przeprowadzi go tak, by poszkodowany zyskał jak najwięcej. Zapraszamy do kontaktu, jeśli szukasz wsparcia w dochodzeniu swoich roszczeń.

Odwołania od decyzji PZU – kiedy warto spróbować?

Odwołanie od decyzji to metoda uzyskania odpowiedniej rekompensaty za swoją szkodę bez potrzeby rozpoczynania procesu sądowego. Sąd wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i poniesienia wydatków –a Tobie przecież chodzi o to, aby pieniądze odzyskać. Kiedy warto to zrobić? Wtedy, kiedy masz podstawy, by twierdzić, że należy Ci się wyższe niż przyznane odszkodowanie. Dobrze jest się podeprzeć opinią – np. mechanika, który wykaże, że przyznana kwota nie jest w stanie pokryć kosztów naprawy. Drogę sądową oczywiście warto rozpatrzyć, jeśli PZU odmówił, a Ty jesteś nadal przekonany, że należy Ci się wypłata odszkodowania.    

Kiedy PZU na pewno odmówi wypłaty odszkodowania lub je obniży?

Bywa, że ubezpieczyciel odmówi z urzędu. To głównie sytuacje, w których Ty sam przyczyniłeś się do powstania szkody albo zdarzenie, w wyniku którego powstała szkoda, było wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Innymi słowy, nie zostało ono przewidziane w polisie. W przypadku PZU wypłata odszkodowania nie zajdzie, jeśli wartość szkody nie przekracza 300 zł lub zaszła m.in..:

  • w wyniku działań pod wpływem odurzenia i nietrzeźwości,
  • w wyniku umyślnego działania lub rażącej nieodpowiedzialności poszkodowanego,
  • przy braku uprawnień do kierowania pojazdem,
  • w wyniku działań wojennych, aktów terroru itp.,
  • w przypadku pojazdu bez ważnego badania technicznego,
  • w wyniku nieprawidłowej eksploatacji pojazdu,
  • w ramach popełniania przestępstwa,
  • w ramach uprawiania sportów motoryzacyjnych – rajdy, wyścigi lub przygotowania do nich. 

 

W przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel niekiedy zaniża wysokość odszkodowania poprzez zwołanie zaocznej komisji lekarskiej. To może znacząco zaburzyć percepcję lekarzy, którzy nie do szacują Twojego uszczerbku. Musisz zatem, przy składaniu odwołania, przygotować dodatkowo dokumentację medyczną, najlepiej skonsultowaną z innym lekarzem.. Powinieneś też poprosić o ponowne przeprowadzenie komisji lekarskiej, ale tym razem naocznej. Komisja osobiście przebada Cię, porówna to z dokumentacją i być może orzeknie, że Twój uszczerbek na zdrowiu kwalifikuje się do wyższej kwoty odszkodowania.

Po czym poznać, że odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest za niskie?

Jeśli chcesz napisać odwołanie od decyzji PZU, sprawdź najpierw skalę uszczerbku na zdrowiu. Takie tabele stosuje każdy ubezpieczyciel. Na tej podstawie możesz od razu zauważyć, czy przyznane Ci odszkodowanie jest za niskie. Jeśli masz polisę NNW, przejrzyj Ogólne Warunki Ubezpieczenia – tam powinny być wykazane konkretne kwoty za dany uszczerbek na zdrowiu. Możesz też posiłkować orzeczeniami sądowymi w podobnych sprawach – te zasądzają niekiedy kilkukrotnie wyższe kwoty niż PZU. 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn