fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU w sprawie odszkodowania

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU odszkodowanie

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, zaniżone zadośćuczynienie, odmowa wypłaty odszkodowania, zaniżone koszty naprawy uszkodzonego mienia – to bardzo częste problemy, z którym zmaga się wiele osób poszkodowanych na przykład w wypadkach. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj starają się ustalić jak najniższą kwotę odszkodowania, a może się okazać, że będzie ona niewystarczająca na pokrycie wszystkich kosztów naprawy czy wymiany części oraz leczenia (w przypadku uszczerbku na zdrowiu). Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w takich sprawach – pomagamy osobom poszkodowanym w dochodzeniu roszczeń. Doskonale wiemy, jak postępować, ponieważ nasz zespół składa się z rzeczoznawców, prawników, lekarzy oraz byłych pracowników towarzystw ubezpieczeniowych. Kompleksowe potraktowanie tematu odszkodowań, wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy to nasze największe atuty, dzięki którym pomogliśmy już setkom osób.

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy da się odzyskać!

Na szczęście na odzyskanie zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy są sprawdzone sposoby! Bez względu na to, czy uczestniczyłeś w wypadku jako kierowca, czy jako pasażer, jeśli poniosłeś jakiekolwiek szkody, należy Ci się rekompensata. Jeżeli szukasz pomocy w odzyskaniu zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy, skontaktuj się z nami – przeanalizujemy Twoją sprawę, zweryfikujemy możliwości dochodzenia roszczeń i pokryjemy koszty związane z procesem. Pomożemy Ci we wszystkim na każdym etapie. To pozwoli Ci zaoszczędzić masę nerwów i czasu – zajmiesz się swoim zdrowiem, a my zajmiemy się formalnościami.

Kiedy możesz odwołać się od zaniżonego odszkodowania PZU z OC sprawcy?

Nie martw się, na dochodzenie swoich roszczeń masz naprawdę sporo czasu. Zgodnie z kodeksem cywilnym roszczenie przedawnia się dopiero po 3 latach – przed upływem tego terminu możesz w dowolnym momencie odwołać się od niesatysfakcjonującej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Jednak jeżeli szkoda powstała w wyniku czynu niedozwolonego lub przestępstwa, okres ten jest jeszcze dłuższy – odpowiednio 10 i 20 lat od momentu, w którym osoba poszkodowana dowiedziała się o decyzji ubezpieczalni.

 

Jak napisać odwołanie od decyzji PZU w sprawie odszkodowania?

Zadzwoń po darmową poradę  730 789 730

Jakie informacje należy zawrzeć w odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela? Przede wszystkim dane osoby pokrzywdzonej oraz wszystkie dane dotyczące ubezpieczenia, które mogą być przydatne w tej konkretnej sprawie, czyli numer szkody, numer polisy oraz numer decyzji. Niezbędne jest również uzasadnienie, w którym warto zawrzeć wszystko, co może zadziałać na Twoją korzyść. Doskonale sprawdzą się ekspertyzy rzeczoznawców, informacje o cenach naprawy oraz części zamiennych, a także faktury i rachunki, które wskażą, że kwota zaoferowana przez ubezpieczyciela jest niewystarczająca, by pokryć wszystkie koszty. Odwołanie możesz złożyć pisemnie – drogą listowną lub elektroniczną – a także ustnie, na przykład podczas rozmowy z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel ma standardowo 30 lub 60 dni (w zależności od stopnia skomplikowania sprawy) na podjęcie decyzji. Jeżeli z jakichś powodów potrzebuje więcej czasu, może wydłużyć ten okres, ale taki ruch musi zostać wyprzedzony odpowiednią informacją dla poszkodowanego.

Czy ubezpieczyciel PZU może odrzucić odwołanie od zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy?

Niestety tak. Jednak nie oznacza to, że sprawa jest przegrana. W dalszym kroku można zwrócić się do Rzecznika Finansowego, zdecydować się na mediację, a nawet wystąpić do sądu. Aby zminimalizować ryzyko odmowy ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która wesprze Cię w całym procesie i przeprowadzi go tak, by poszkodowany zyskał jak najwięcej. Zapraszamy do kontaktu, jeśli szukasz wsparcia w dochodzeniu swoich roszczeń

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn