fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Wypadek przy pracy

Wypadki w pracy należą do jednych z najczęściej się przytrafiających. Niestety większość poszkodowanych poprzestaje na uzyskaniu jednorazowego odszkodowania z ZUS. Sprawdź co jeszcze należy się poszkodowanym przy wypadku w pracy.

W 2017 roku doszło do ponad 88 tys. wypadków w pracy. Zdecydowana większość z poszkodowanych otrzymała jednorazowe odszkodowanie z ZUS i na tym zaprzestała dochodzenia swoich praw. Powodów takiego zachowania jest kilka.

Po pierwsze brak świadomości swoich praw. Wiele osób żyje w przekonaniu, iż sam wypadek był spowodowany ich niewłaściwym zachowaniem. Po drugie wiele osób nie chce dochodzić dalszego odszkodowania bojąc się o relacje z pracodawcą, a wręcz o samą pracę. Nic bardziej mylnego!

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość przedsiębiorstw posiada wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej i to ubezpieczyciel, nie zaś pracodawca, będzie zobowiązany do zapłaty należnego odszkodowania i zadośćuczynienia.

Podobnie jak w innych przypadkach obrażeń ciała, poszkodowanemu w wypadku przy pracy należy się zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie. Ponadto osoba poszkodowana może się również ubiegać o zwrot kosztów leczenia oraz rentę, jeśli zachodzą ku temu przesłanki. Osoba przebywająca na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku przy pracy nie ma obniżanego wynagrodzenia, wobec czego roszczenie o utracony zarobek w tym przypadku nie może być wytaczane.

Należy również pamiętać, iż jako wypadek w pracy kwalifikowane są również wszelkie zdarzenie w drodze do i z pracy.

Jeśli nie są Państwo pewni, czy należy się odszkodowanie za wypadek przy pracy zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi prawnicy rozpatrzą sprawę pod każdym możliwym kątem i ustalą jakie świadczenia są dla Państwa należne.

Facebook
Twitter
LinkedIn