fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Odszkodowanie z OC sprawcy – prawa i obowiązki

W przypadku kolizji bądź wypadku drogowego z winy innego kierowcy zawsze należy Ci się odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Odszkodowanie ma na celu naprawienie szkody wyrządzonej w pojeździe oraz szeroko pojętym majątku.

Ubezpieczyciele w trakcie sporządzania kalkulacji naprawy często stosują zamiast części oryginalnych części zamienne , niepochodzące od producenta. Jest to niezwykle nieuczciwa praktyka. Poszkodowany ma zawsze prawo do przywrócenia pojazdu do stanu poprzedniego. Tak więc jeśli uszkodzone elementy były oryginalne naprawa również powinna się odbyć z użyciem części oryginalnych.

Co więcej jeśli doznałeś obrażeń ciała należy Ci się zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie ma na celu rekompensować straty niematerialne, takie jak ból i cierpienie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, z tego jak szerokie uprawnienia przysługują osobom poszkodowanym na skutek kolizji. Ponad to należy Ci się zwrot wszelkich kosztów, w tym najmu auta zastępczego czy holowania wraku pojazdu, czy rzeczy uszkodzonych w trakcie zdarzenia.

Nie należy również zapominać o prawie do wynajmu auta zastępczego. Nigdy nie należy dać sobie wmówić, że samochód zastępczy nam nie przysługuje. Nawet jeśli posiadasz stare auto, niskiej jakości to wciąż jesteś uprawniony do żądania auta zastępczego na cały okres likwidacji szkody.

Statystycznie zaniżonych odszkodowanie z oc sprawcy jest w Polsce 98% . Jeśli miałeś kolizję w ostatnich 3 latach skontaktuj się z nami i sprawdź na jaką dopłatę możesz liczyć. Szybko, wygodnie, bez ponoszenia kosztów, do 3 lat wstecz.

Uzyskamy dla Ciebie również godne zadośćuczynienie za doznaną przez Ciebie krzywdę. Bezpłatnie przeanalizujemy Twój przypadek i zaoferujemy bezpłatną pomoc prawną.

Facebook
Twitter
LinkedIn