fbpx

730 789 730

Zadzwoń po darmową poradę!

Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie z OC sprawcy
Odszkodowanie od firm ubezpieczeniowych z OC AC sprawcy

Duża część kierowców miała już nieprzyjemność uczestnictwa w kolizji drogowej, a co się z tym wiąże – Odszkodowanie z OC sprawcy.  Dopiero wówczas zdajemy sobie ile kłopotów to przysparza oraz z jak przytłaczającą liczbą formalności jest to związane. A to jedynie czubek góry lodowej pośród innych kłopotów takich jak brak pojazdu do użytkowania, konieczność jego naprawienia itp..

Postaramy się przybliżyć Państwu tematykę szkód OC, jednakże nie jest to możliwe w jednym krótkim artykule. Cyklicznie będziemy powracać do tego tematu i odsłaniać go z różnych stron.

Ci którzy jeszcze nie uczestniczyli w kolizji również powinni się zainteresować poniższym tekstem. Wiadomo – wypadki chodzą po ludziach…. Ty już będziesz wiedział jak się zachować i co Ci przysługuje.

MASZ PRAWO DO PEŁNEGO NAPRAWIENIA SZKODY WYRZĄDZONEJ W TWOIM POJEŹDZIE ORAZ W TWOIM ZDROWIU, A AUTO ZASTĘPCZE NALEŻY CI SIĘ NA CAŁY OKRES LIKWIDACJI SZKODY. NAWET JEŚLI DOSTAŁEŚ JUŻ PIENIĄDZE Z PEWNOŚCIĄ MOŻESZ UZYSKAĆ DOPŁATĘ.

Odszkodowanie z OC sprawcy – jakie mamy prawa i co się nam należy

W przypadku kolizji bądź wypadku drogowego z winy innego kierowcy zawsze należy Ci się odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Odszkodowanie ma na celu naprawienie szkody wyrządzonej w pojeździe oraz szeroko pojętym majątku.

Ubezpieczyciele w trakcie sporządzania kalkulacji naprawy często stosują zamiast części oryginalnych części zamienne , niepochodzące od producenta. Jest to niezwykle nieuczciwa praktyka. Poszkodowany ma zawsze prawo do przywrócenia pojazdu do stanu poprzedniego. Tak więc jeśli uszkodzone elementy były oryginalne naprawa również powinna się odbyć z użyciem części oryginalnych.

Co więcej jeśli doznałeś obrażeń ciała należy Ci się zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie ma na celu rekompensować straty niematerialne, takie jak ból i cierpienie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, z tego jak szerokie uprawnienia przysługują osobom poszkodowanym na skutek kolizji. Ponad to należy Ci się zwrot wszelkich kosztów, w tym najmu auta zastępczego czy holowania wraku pojazdu, czy rzeczy uszkodzonych w trakcie zdarzenia.

Nie należy również zapominać o prawie do wynajmu auta zastępczego. Nigdy nie należy dać sobie wmówić, że samochód zastępczy nam nie przysługuje. Nawet jeśli posiadasz stare auto, niskiej jakości to wciąż jesteś uprawniony do żądania auta zastępczego na cały okres likwidacji szkody.

Pamiętaj, 99% odszkodowań w Polsce jest zaniżone. Jeśli miałeś kolizję w ostatnich 3 latach skontaktuj się z nami i sprawdź na jaką dopłatę możesz liczyć. Szybko, wygodnie, bez ponoszenia kosztów, do 3 lat wstecz.

Uzyskamy dla Ciebie również godne zadośćuczynienie za doznaną przez Ciebie krzywdę. Bezpłatnie przeanalizujemy Twój przypadek i zaoferujemy bezpłatną pomoc prawną.

 

Jeśli chcesz wrócić na naszą stronę główną kliknij w poniższy link:

www.pomocpowypadkowa.com

Facebook
Twitter
LinkedIn