fbpx

Skręcenie i naderwanie kręgosłupa szyjnego

Skręcenie i naderwanie kręgosłupa szyjnegoSkręcenie kręgosłupa szyjnego, naderwanie kręgosłupa szyjnego, naderwanie kręgów czy uraz wiplash. Niezależnie od określenia (wszystkie używane naprzemiennie) w każdym przypadku chodzi o uraz kręgosłupa powstały na skutek sił przeciążeniowych w tak zwanym mechanizmie smagnięcia biczem.

Uraz kręgosłupa szyjnego jest niezwykle częsty i do jego powstania dochodzi przy niemalże każdej kolizji drogowej, najczęściej w wyniku najechanie na tył przez inny pojazd. Osoby, które doświadczyły tego typu urazu niejednokrotnie, bezpośrednio po zdarzeniu, nie zdają sobie sprawy, iż doznały stosunkowo poważnego uszkodzenia ciała. Objawy potrafią się ujawnić po kilku godzinach bądź nawet następnego dnia. Do objawów należą bóle i zawroty głowy, silny ból w obrębie szyi, często promieniujący do kończyn górnych.

Skręcenie kręgosłupa szyjnego nie wymaga hospitalizacji i poszkodowani zazwyczaj tego samego dnia opuszczają SOR. W trakcie leczenia poszkodowanemu zaleca się korzystanie z kołnierza ortopedycznego bądź miękkiego kołnierza typu Schantza, pozostanie pod opieką poradni ortopedycznej oraz zażywanie leków przeciw bólowych. W tego typu urazach faktyczne leczenie sprowadza się do rehabilitacji, niejednokrotnie niezwykle żmudnej i bolesnej.

Obecnie towarzystwa ubezpieczeń traktują wyżej opisany uraz jako niegroźny, niejednokrotnie wręcz twierdzą, iż osoba poszkodowana symuluje uraz. Najczęściej spotykaną kwotą zadośćuczynienia dla osób, które doznały urazu kręgosłupa szyjnego to kwota 500 zł. Nie wymaga szczególnego uzasadnienia, iż jest to kwota niska i nie spełniająca funkcji kompensacyjnej, którą ma spełniać zadośćuczynienie.

W ramach naszej praktyki obsłużyliśmy dziesiątki klientów, którzy zgłosili się do nas w związku z takim urazem. Nasze doświadczenie wskazuje, iż na drodze sądowej można uzyskać znacznie wyższą kwotę zadośćuczynienia, nawet powyżej 10.000 zł. Nie mniej pamiętać należy, iż wysokość zadośćuczynienia jest kwestią bardzo indywidualną i na jej wysokość skład się wiele czynników.

W przypadku doznania przez kogokolwiek z Państwa w/w urazu w sposób szczególny zwracamy uwagę na pułapkę jaką jest oferta ugodowa złożona przez towarzystwo ubezpieczeń. Dlaczego nie warto podpisywać ugody pisaliśmy tutaj –  https://pomocpowypadkowa.com/aktualnosci/zrzeczenie-sie-roszczenia/

Zachęcamy do kontaktu i podzielenia się z nami Państwa kłopotem. Chętnie pomożemy i co najważniejsze nie pobieramy żadnych opłat wstępnych.

Facebook
Twitter
LinkedIn